Zprávy z Baobabu

 

 

 

 

V pátek 4.12.2015 proběhl v učebně O.s.Baobab MIKULÁŠSKÝ BAZÁREK s oblečením, které bylo zdarma. Shromáždilo se množství zajímavých kousků, které udělaly radost novým majitelům.
Těšíme se zase na jaře!

Rekondiční pobyt s polopenzi ve Sloupu v Čechách

Proběhl 23.- 27.11. 2015 a byl zaměřený na
turistiku, hry, trénink sociálních dovedností a odpočinek.

Výsledek obrázku pro zelenina obrázky

KURZ ZDRAVÉHO ŽIVOTNÍHO STYLU

Proběhl na podzim 2015 v Ateliéru Baobabu, v učebně a v obchodech se zdravou výživou a na trzích. Zahrnoval teoretické bloky, vaření, suroviny, společnou návštěvu obchodů a trhů se zdravými potravinami.

Účastníci si s lektorkami povídali o zdravé výživě a dalších věcech, které tělu prospívají. Společně nakupovali a z nakoupených surovin pak společně vařili a pekli.

 

CHCETE SE STÁT PEER PRŮVODCEM?

2. běh tříměsíčního intenzivního kurzu začal 1.6. a trvá do 3.9.2015 v pražském Baobabu.
Kurz je součástí projektu podpořeného z OP LZZ "S peer průvodcem napříč sociálními službami." Je určen pro dospělé lidi s diagnostikovaným duševním onemocněním, kteří trvale žijí nebo dlouhodobě pracují na území Středočeského kraje a kteří chtějí pomoci druhým lidem prostřednictvím vlastní zkušenosti. Díky kurzu se stanou konzultanty (tzv. peery) a zapojí se do systému podpory a přispějí ke zkvalitnění péče o lidi s psychickými problémy v různých sociálních službách.

ZAŽÍT KRČ JINAK

Baobab se zapojil do iniciativy Občanského sdružení Auto*mat nazvané Zažít město jinak a 19. září 2015 uspořádal první krčskou sousedskou slavnost Zažít Krč jinak. Akci zastřešila Městská část Praha 4, která nám poskytla zábor území na akci zdarma.
Hned na začátku akce nás přijel na kole navštívit pan starosta Prahy 4 Petr Štěpánek. Návštěvou jsme byli velmi potěšeni a děkujeme. Také děkujeme velmi pěkně za účast paní Kotvové, paní Gjuričové a panu Hrozovi - všichni z Městské části Praha 4, kteří přišli naši akci podpořit. Jsme za to velmi vděční a hrdí, že naši zástupci se s akcí ztotožnili. Máme z toho všichni včetně našich sousedů opravdu dobrý pocit. K naší velké radosti se akce, jejímž cílem je vzájemné seznámení a sousedské poklábosení, zúčastnilo hodně lidí všeho věku. Baobab děkuje Ivě za koordinaci a Vaškovi za spoluorganizaci. Dále děkujeme kapele Retro projekt za super koncert, tanečnici Flamenco za úžasné vystoupení, Hanzovi za veleúspěšný workshop na kongo bubnech, kapele Smrtislav za báječný akustický koncert, Petrovi Brousilovi za skvělý závěrečný koncert (omluva za tmu) a Pavlovi za ozvučení. Celému týmu Baobab díky za vaření jídla a mýdla a prodej občerstvení, Šárce speciálně za moderování, Tomášovi za výstavu, Vadimovi, Jirkovi a Matoušovi za pomoc se vším možným, Olympii, Trafice a Osobní asistenci za účast! A všem sousedům a hostům za to, že přišli! Fotky z akce zde.
TĚŠÍME SE ZASE ZA ROK!

Baobab

Kladenský Baobab uspořádal 26.6.2015 pro klienty karetní DIXIT turnaj.

Janov

Rekondiční pobyt pro klienty
29.6. – 3.7.2015 v Janově nad Nisou byl fyzicky náročnější, hlavní náplní byla pěší turistika a zdravé stravování.

Student

Služba Student uspořádala 18.- 22.5.2015 týdenní kurz
STUDIJNÍCH DOVEDNOSTÍ
Seminář byl určen lidem s duševním onemocněním starším 15 let s ukončenou ZŠ, které čeká nástup do školy a kteří nevědí, jak se připravit na zkoušky, testy, přijímací řízení?

Leták na Kurz ke stažení zde.


Baobabí bazárek

Květnový bazárek byl jako vždy úspěšný, objevilo se mnoho vyjímečných kousků, které se ani neohřály...

Čarodějnice

ĆARODĚJNICE 2015

30. dubna 2015 jsme v parku na Pankráci před Café na půl cesty úspěšně upálili tuhle povedenou čarodějnici, kterou vyrobili Ateliérníci.

Na akci, kterou organizoval Green doors z.ú., jsme se snažili kromě upálení i prodávat výrobky a obrazy našich ateliérníků, ale marně. Prodali jsme jen čarodějničino pometlo.

Na pódiu se dražily obrazy z Ateliéru Baobab, úspěšná byla Tereza - v aukci se prodaly 3 její obrazy. Blahopřejeme.

Fotky z akce zde.


Ateliér

V dubnu 2015 se konala v Café na půl cesty na Pankráci výstava našeho „výtvarného pokladu“, který jinak zůstává založený v deskách Ateliéru. Přímo na baru bylo možné zakoupit cenově dostupné originály obrazů, které mají duši.

Student

Služba Student uspořádala 2.-6.3.2015 a 7.-10.7.2015 týdenní kurzy
PREZENTAČNÍCH DOVEDNOSTÍ
Semináře byly určeny lidem s duševním onemocněním starším 15 let s ukončenou ZŠ, kteří chtěli trénovat sociální a komunikační dovednosti.

Leták na Kurz ke stažení zde.

Student

Služba Student uspořádala 13.2.2015 zdarma jednodenní seminář
JAK NA VÝBĚR ŠKOLY
Seminář byl určen lidem s duševním onemocněním starším 15 let s ukončenou ZŠ, kteří zvažují výběr dalšího vzdělávání.

 

18.12.2014
Díky podpoře EHP a Norských fondů 2009 – 2014 v rámci Fondu pro bilaterální spolupráci na programové úrovni byly čtyři pracovnice Baobabu a jedna pracovnice Univerzity Karlovy v Bergenu v rámci projektu Studijní cesta do organizace v Bergenu pomáhající studentům VŠ s psychickými poruchami.
Užily si to náramně a přivezly spoustu nových nápadů a inspirací, jak podpořit studenty s psychickými obtížemi v ČR.

4.12.2014
Radana měla v pondělí vernisáž, která se velmi vydařila. Radana vybrala na svou výstavu fotky, které mají atmosféru a určitě stojí za to se na ně dojít podívat. K vidění v Café na půl cesty bude výstava celý měsíc.
Děkujeme moc kapele, která vernisáž doprovázela a rozhodně přispěla k výborné náladě

1.11.2014
Od 1.11. došlo v Baobabu k velké změně... odešla nám paní ředitelka Tereza Vejvodová na mateřskou. Na její místo nastupuje Jaroslava Jones. Včera jsme se s Terezou rozloučily a jako sudičky ji popřály hodně štěstí, zdraví a energie.

Stanovisko Platformy pro transformaci systému péče o lidi s duševním onemocněním
v ČR ke žďárské tragédii

23.10.2014
Tragická smrt šestnáctiletého chlapce ve Žďáru nad Sázavou má kořeny v zanedbávání péče o duševně nemocné.
Stanovisko ke stažení zde.

20.10.2014
Minulý týden proběhla vernisáž výstavy Abstrakce v Café na půl cesty. Jednalo se o díla lidí z našeho Ateliéru. Akce se moc povedla a už teď se těšíme na další vernisáž, která bude v prosinci. Určitě vás včas pozveme.

12.9.2014
Bláznivý festival byl fajn, užili jsme si to a děkujeme všem, kteří nás přišli podpořit.

Zpět na úvod

Baobab podporujíBaobab

Historie Baobabu

Občanské sdružení Baobab vzniklo v roce 1997 s cílem vytvářet programy a služby pro lidi s duševním onemocněním se zaměřením především na lidi s psychotickou zkušeností. V současné době působí Občanské sdružení Baobab v Praze a v Kladně.

Více z historie Baobabu zde.

Kontaktujte nás

Praha: 241 734 050
Kladno: 312 315 491
osbaobab@osbaobab.cz
|

Úvod / O Baobabu / Služby Praha / Služby Kladno / Kontakt / Fotogalerie / Zprávy

© Copyright 2014 O.s. Baobab. Autorka webu Jarka Jones.