Mobilní dům jako skromnější bydlení

Ano, přesně takhle hovoří, různi škarohlídi o mobilních domech, tedy správně o mobilheimech. Jenže z nich hovoří naprostá neznalost toho, co mobilheimy přináší a co nabízejí. Ve srovnání s luxusními bungalovy zaostávají pouze za prostorem, ale to je asi tak to jediné, co se jim může vytýkat. Ale prostor není určitě to hlavní.

Kuchyně

Jinak je v mobilheimu vše co k životu potřebujete. A pokud jsme u toho rozměru, nabízejí ty nejmenší obytnou plochu od 50 m2, což si v ničem nezadá třeba s byty o dvou pokojích. Mobilheimy lze navíc v některých případech k sobě spojovat a vytvořit tak obytný objekt jakýchkoliv rozměrů, aniž by přitom pozbyly punc mobilního domu.

Jaká je konstrukce mobilheimu? Jde převážně o dřevěnou konstrukci. Z rámů a nosníků je vytvořený příhradový rám. Prostor mezi hranoly je vyplněn izolací. Tu tvoří většinou desky z polystyrenu, případně z jiných izolačních hmot. Izolace je pak z vnější strany konstrukce zesílená další vrstvou. Tato izolace je dostatečná pro zajištění minimálních úniků tepla. Venkovní fasáda může být z pohledových panelů nebo z dřevěných palubek.

Stěny a příčky ve vnitřní části jsou tvořeny klasicky, pomocí sádrokartonu, včetně zvukové izolace. Sádrokarton dokonale kryje veškeré vnitřní rozvody, ať již jde o elektřinu, anténové rozvody či vodovodní instalaci. Pod sádrokartonem se také kryje vzduchotechnika, která rozvádí teplý vzduch po místnostech, nebo řeší odvětrávání.

Startovací bydlení

Mobilní dřevěné domy top-mobilnidomy.cz rovněž disponují pohodlnými koupelnami a WC. Samozřejmostí je dobře vybavená kuchyně, která si v ničem nezadá s kuchyněmi v klasických rodinných domech.

Jak je patrno, mobilheim je plnohodnotnou alternativou běžného domku. Může posloužit mladým rodinám pro startovací bydlení v době, kdy mají sice pozemek, ale ještě nemají dostatek financí na zahájení stavby domu. Ideálním bydlením je rovněž pro starší osoby, důchodce, kdy si mohou užívat život v přírodě a přitom si zachovat potřebný komfort.