Mladí lidé po celém světě nemají práci

Nezaměstnanost mladých lidí je potíž celého světa. Podle OSN se jejich stav mírně zvyšuje. Z průzkumu vyplývá to, že se řada lidí snaží najít práci doma, avšak čím dál víc jich chce emigrovat do zahraničí, protože doma se jim práci sehnat nedaří.
 mapa s kontinenty
Z odchodu osob do zahraničí profituje jak jejich rodná, tak i cílová země, protože v cílové zemi pomáhají financovat sociální systém a domů posílají svým rodinám část výdělku.
 
Mezi nezaměstnanými jsou i lidé pracující načerno doma. Většinou se jedná o rozvojové země, kde pracují v rodinných firmách. Mnoho lidí nemá ani vzdělání.
 
Hodně migrujících osob pochází z Afriky, Latinské Ameriky a východní Evropy.
Faktem je to, že nezaměstnaní v Evropě mají mnohem lepší podmínky než jinde ve světě. Vzhledem k sociální politice v Evropě mají lepší životní úroveň něž v oblastech mimo. Výše podpory v nezaměstnanosti je celkem vysoká, ale je pobírána jen omezenou dobu, protože v mnoha zemích narazili na své finanční možnosti a nemohou stejný postoj zajišťovat i v budoucnu. Tímto směrem se vydalo i Česko.
 
Dnešní mladí lidé jsou kdekoliv ve světě ambicióznější než byli jejich rodiče, protože se vzdělávají a mají větší propojení ve světě. Řada z nich odchází do velkoměst i menších měst kde jsou čím dál méně vítaní. Doma však rozumnou práci nenachází. Vzdálené země se musí ekonomicky připravovat na příliv nových mladých lidí.
 lidé z ugandy
Nejhůře na světě je na tom Indie kde každý měsíc oslaví 18. narozeniny zhruba milion Indů. V Indii žije 422 milionů lidí ve věku od 15 do 34 let a proto musí čelit hned několika problémům. Každý rok tam potřebují až 17 milionů nových pracovních míst. Mnoho lidí žije v chudobě, protože nemají práci nebo mají bídně placené pozice.
 
Míra nezaměstnanosti se zvyšuje všude ve světě také proto, že spousta lidí nemá požadovanou kvalifikaci pro aktuální trh práce a situace lepší jen tak nebude.